Zde jste: Úvod » Značení místních výrobků

Značení místních výrobků

Logo Krkonoše - originální produktKlíčovým projektem, který MAS rozvíjí od svého vzniku v září 2005, je značení místních výrobků a udělování značky „KRKONOŠE originální produkt®“ na území turistického regionu Krkonoše (tedy s přesahem mimo hranice MAS). Tato značka garantuje zejména místní původ výrobku a vazbu na region Krkonoš, ale také jeho kvalitu a šetrnost k životnímu prostředí. visacka1-krk

To vše ocení jak turisté, kteří si chtějí pořídit pravý a kvalitní suvenýr z Krkonoš, tak místní obyvatelé, kteří chtějí nákupem podpořit „svého” místního výrobce. Místním živnostníkům, zemědělcům, malým a středním firmám proto značka přináší především:

• konkurenční výhodu a zvýšení odbytu, ale také
  • propagaci a reklamu pro jejich produkty a
  • sounáležitost s regionem a vzájemnou spolupráci.

foto_radek_drahn_420

Propagace značky a značených výrobků probíhá jednak formou reklamních tiskovin (katalog výrobků, plakáty, letáky apod.), prostřednictvím médií (webové stránky, tisk) a na společných akcích a prezentacích, např. na trzích a jarmarcích. A protože je značení výrobků v jistém smyslu turistickým produktem, mohou se výrobci účastnit také různých veletrhů cestovního ruchu, jako např. RegionTour v Brně nebo mezinárodní Holiday World v Praze.

mapa_krkonose

Certifikované výrobky

Seznam certifikovaných výrobků najdete zde

Prodejní místa

Seznam oficiálních prodejních míst najdete zde

Jak se zapojit

Jste-li výrobce nebo zemědělec z Krkonoš, můžete požádat o certifikaci svého výrobku. Získáte tak garanci původu pro své produkty a další výhody.

Veškeré informace o značce a o způsobu, jak ji získat naleznete zde, nebo se informujte u regionální koordinátorky Evy Trýznové (tel.: 608 050 063, e-mail: tryznova@mas-krkonose.cz )

Veškeré další infromace o projektu značení místních výrobků najdete na internetových stránkách www.regionalni-znacky.cz.

Rozcestník

logo regionalni značky